Po pięciomiesięcznym szkoleniu funkcjonariusze z Nadbużańskiego, Podlaskiego i Bieszczadzkiego Oddziału SG rozpoczną służbę w macierzystych jednostkach organizacyjnych.
Program szkolenia, poza zajęciami praktycznymi, ukierunkowanymi głównie na pracę z psem na śladzie, obejmował również wiedzę z zakresu teorii szkolenia psów, przepisów regulujących użycie psa w służbie, w tym jako środka przymusu bezpośredniego, a także podstaw weterynarii i udzielania psu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Najwyższą średnią ocen z egzaminu końcowego szkolenia otrzymał funkcjonariusz Podlaskiego Oddziału SG z psem COSTA.
W ramach projektu rozbudowana została infrastruktura szkoleniowa oraz zaplecze do pielęgnacji psów, zakupiono sprzęt diagnostyczny do przychodni weterynaryjnej (EKG i USG), zmodernizowano salę wykładową i wyposażono ją w nowoczesny sprzęt multimedialny. Dodatkowo kadra dydaktyczna odpowiedzialna za realizację zajęć uczestniczyła w cyklu szkoleń, mających na celu podniesienie ich wiedzy i kompetencji w zakresie szkolenia psów.
Życzymy wszystkim przewodnikom i ich psom satysfakcji z wykonywanej pracy oraz sukcesów w służbie !!!
Lubańska SG