Po pięciu miesiącach szkolenia ruszają do służby

CODA, COLA, CORA, COSTA, CEZAR i CIRO po czterodniowych egzaminach realizowanych na zakończenie szkolenia specjalistycznego z zakresu kynologii służbowej w specjalności tropiąco – patrolowej wraz ze swoimi przewodnikami są gotowi do służby.

CODA, COLA, CORA, COSTA, CEZAR i CIRO po czterodniowych egzaminach realizowanych na zakończenie szkolenia specjalistycznego z zakresu kynologii służbowej w specjalności tropiąco – patrolowej wraz ze swoimi przewodnikami są gotowi do służby.

Po pięciomiesięcznym szkoleniu funkcjonariusze z Nadbużańskiego, Podlaskiego i Bieszczadzkiego Oddziału SG rozpoczną służbę w macierzystych jednostkach organizacyjnych.

Program szkolenia, poza zajęciami praktycznymi, ukierunkowanymi głównie na pracę z psem na śladzie, obejmował również wiedzę z zakresu teorii szkolenia psów, przepisów regulujących użycie psa w służbie, w tym jako środka przymusu bezpośredniego, a także podstaw weterynarii i udzielania psu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Najwyższą średnią ocen z egzaminu końcowego szkolenia otrzymał funkcjonariusz Podlaskiego Oddziału SG z psem COSTA.

W ramach projektu rozbudowana została infrastruktura szkoleniowa oraz zaplecze do pielęgnacji psów, zakupiono sprzęt diagnostyczny do przychodni weterynaryjnej (EKG i USG), zmodernizowano salę wykładową i wyposażono ją w nowoczesny sprzęt multimedialny. Dodatkowo kadra dydaktyczna odpowiedzialna za realizację zajęć uczestniczyła w cyklu szkoleń, mających na celu podniesienie ich wiedzy i kompetencji w zakresie szkolenia psów.

Życzymy wszystkim przewodnikom i ich psom satysfakcji z wykonywanej pracy oraz sukcesów w służbie !!!

Lubańska SG