Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego z wizytą w OSS SG w Lubaniu

W dniu 19.06.2026 r. nasz Ośrodek odwiedzili studenci Uniwersytetu Wrocławskiego działający w Studenckim Kole Naukowym Myśli Geopolitycznej, przy Instytucie Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa.

W dniu 19.06.2026 r. nasz Ośrodek odwiedzili studenci Uniwersytetu Wrocławskiego działający w Studenckim Kole Naukowym Myśli Geopolitycznej, przy Instytucie Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa.

Podczas wizyty studenci mieli okazję zwiedzić lapidarium polskich znaków granicznych. Funkcjonariusze zaprezentowali im również infrastrukturę Ośrodka, sale wykładowe, strzelnicę, sprzęt wykorzystywany na co dzień w procesie szkolenia, oraz zapoznali ich ze specyfiką służby w Ośrodku, w tym z działalnością dydaktyczną poszczególnych komórek organizacyjnych. Studenci mieli okazję zwiedzić hangar z symulatorem statku powietrznego wraz z kompletną infrastrukturą szkoleniową. 

Wizyta studentów była doskonałą okazją do zaprezentowania i promowania Straży Granicznej jako potencjalnego pracodawcy, w szczególności dla studentów kierunków takich jak bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe, czy stosunki międzynarodowe.

Lubańska SG