Więcej zieleni w naszym mieście.
Więcej zieleni w naszym mieście.
Zakończono prace związane z zagospodarowaniem zieleni na skwerze Świętego Jakuba przy ulicy Zgorzeleckiej w Lubaniu. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu z Programu InPost for Cities, skąd otrzymaliśmy na ten cel grant w wysokości 30 000 złotych.
Głównym założeniem projektu było zwiększenie bioróżnorodności w przestrzeni miejskiej oraz stworzenie przyjaznego ekosystemu dla rodzimej fauny. W ramach przeprowadzonych prac nasadzono liczne gatunki roślin dostosowane do miejskich warunków, w tym:
- 4 lipy miododajne,
- cis, hortensje oraz pięciorniki,
- róże okrywowe, gaury, liatry, kocimiętki oraz ozdobne miskanty.
Dodatkowo na terenie skweru zamontowano 2 domki dla owadów, stanowiące bezpieczne schronienie dla pożytecznych mikrogatunków.
Pełne piękno i walory przyrodnicze ukażą się dopiero z czasem.
- W ciągu dwóch lat powinien stworzyć się tutaj piękny gąszcz, ponieważ te gatunki roślin doskonale się rozrastają - mówi Klaudia Korczowska-Wilk, wykonawca nasadzeń.
Zapraszamy mieszkańców do odwiedzenia skweru Świętego Jakuba i osobistej oceny efektów tej proekologicznej metamorfozy.
(ŁCR)