W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 1a i 1b wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym MegaMisja. Był to czas wypełniony świetną zabawą, która w nienachalny sposób przemycała naukę kluczowych kompetencji cyfrowych i społecznych. Zajęcia MegaMisji dalekie były od nudnego siedzenia w ławkach.
To przede wszystkim: dużo pracy w grupie – dzieci uczyły się, że razem można osiągnąć więcej; przestrzeń na kreatywność – uczniowie tworzyli, rysowali, odgrywali scenki i wymyślali nieszablonowe rozwiązania – program stawiał dzieci w roli odkrywców, a nie tylko biernych słuchaczy.
Największą wartością naszych działań było kształtowanie tzw. MegaMocy, czyli kluczowych kompetencji społecznych, emocjonalnych i cyfrowych.
W trakcie całego roku szkolnego uczniowie zrobili ogromne postępy w takich obszarach jak: słuchanie siebie nawzajem, dzielenie się zadaniami i wspólne dążenie do celu, rozumienie emocji własnych oraz empatii wobec uczuć rówieśników, pierwszych krokach w bezpiecznym i mądrym poruszaniu się po świecie cyfrowym, a także wyrażaniu własnego zdania z szacunkiem dla odmiennych opinii innych osób. Z dumą informujemy, że w kolejnym roku szkolnym nasza Szkoła będzie uczestniczyć w kolejnej edycji programu MegaMisja!
Konkurencja była ogromna – na 150 szkół przyjętych do projektu z całego kraju, zakwalifikowało się zaledwie 10 szkół z województwa dolnośląskiego. Co najważniejsze, nasza szkoła jest jedyną z naszego rejonu, która znalazła się w tym elitarnym gronie. To ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że stawiamy na nowoczesną, mądrą edukację.
E.Ch.