Nowa hala „Olimpia” w Siekierczynie

W dniu 15 maja br. miało miejsce uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siekierczynie.

W dniu 15 czerwca br. miało miejsce uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siekierczynie.

Mieszkańcy i uczniowie Gminy Siekierczyn zyskali nowoczesny, całoroczny obiekt sportowy. Uroczyste otwarcie hali połączone z symbolicznym przecięciem wstęgi wraz z poświęceniem obiektu przez tutejszego proboszcza. Imprezę uświetniły występy artystyczne oraz pokazy meczu piłki siatkowej dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siekierczynie. Udział w tym wydarzeniu wzięli Wójt Gminy Siekierczyn Dariusz Furdykoń, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Kret wraz z radnymi, przedstawiciele szkół, przedszkola oraz sołectw z terenu naszej gminy oraz przedstawiciele służb, straży i inspekcji.

W nowym obiekcie znajduje się wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 19 x 30 m pod łukowym dachem, nowoczesne wyposażenie, mobilna strzelnica laserowa i mobilna scena. Duże znaczenie ma też bezpośredni łącznik ze szkołą mieszczący szatnie i sanitariaty.

Całkowity koszt inwestycji 5.265.000 zł, dofinansowanie z Programu „Olimpia” 2.405.000 zł.

Obiekt będzie służył uczniom Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w czasie godzin lekcyjnych, a po godzinach lekcyjnych będzie dostępny dla mieszkańców.

Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Sportowych.

Gmina Siekierczyn